Recenze HS Flamingo

Přidáno: 17. června 2013

Zakoupeno v Krbylevně.cz

• Velmi výkonný krb , za tyto peníze dobrá volba.
  • Malá spotřeba dřeva.
  • Výhoda přívodu nasávání vzduchu z venku.
  • Robustní konstrukce.
  • Bohužel velmi kazí dobrý dojem různé drobné chyby v nástřiku barvy - za šamotovými cihlami a zadní sváry nejsou vůbec natřeny.
  • Popelník je velice špatně svařen a opět špatně nastříkán (později si udělám sám nový)

Už tři roky topím s krbem Meland od té samé firmy a naprostá spokojenost.Takže jsem opět koupil od této firmy krb Vega , ovšem dílenské zpracování tohoto krbu kazí jinak výborné funkční vlastnosti.

Ověřený zákazník A koupelny A topení Ověřený zákazník

Přidáno: 13. června 2013

Zakoupeno v A koupelny A topení

Poškozená černá barva na dvířkach a těle kamen,ohnuté plechy po bocích,špatný doraz otvírání dvířek.

Dřevotopič.cz Dřevotopič.cz

Přidáno: 25. dubna 2013

• Nízká cena kamen
  • Celkem pěkný design, který se hodí i do modernějšího interiéru
  • Kamna jsou konvekční, rychle se rozehřejí
  • Dílenské zpracování.
  • Vnitřní díly nedoléhají.
  • Tzv. terciální spalování příliš nefunguje, protože terciární přívod není správně zkonstruován.
  • Kamna často rezavějí, někdy jsou rezavá už při dodání z výroby
  • Lak na kamnech není moc kvalitní a příliš nevydrží.

Celkově se jedná o docela levná kamna s poměrným pěkným designem vhodným i do rodinného domku. Kamna ale nejsou vhodná na nepřetržité topení několik měsíců v roce. Za pár topných sezón většinou dochází k pokroucení nebo prasknutí různých dílů (dvířka apod.). Kamna se hodí na příležitostné topení v rodinném domě jako doplňkový zdroj nebo pro víkendové topení na chatu a chalupu.

Ověřený zákazník Krby-kamna-eshop.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 20. dubna 2013

Zakoupeno v Krby-kamna-eshop.cz

dopuručuji

Ověřený zákazník TOPENILEVNE.CZ Ověřený zákazník

Přidáno: 17. dubna 2013

Zakoupeno v TOPENILEVNE.CZ

• Líbí se mi krbová kamna svým vzhledem a výkonem.Tak i kouřovody.
  • Zatím žádné výhrady nemám.

Vyhovuje výkonem ale nebyl vyzkoušen ještě v provozu.Známým vzhledem a výkonem bych ho doporučil.

Přidáno: 25. března 2013

• Dobrá cena
  • Robustní provedení topeniště
  • Dobře regulovatelný výkon
  • Efektivně fungující sekundární spalování
  • Snadné ovládání
  • Hezký vzhled
  • Český výrobek
  • Neergonomický popelník,který by mohl být větší
  • Oplach skla jsem čekal efektivnější
  • Pozor na "opatlání" a poškrábání kamen při finální manipulaci, jakmile se barva vypálí, již s tím nejde téměř nic udělat.

Kamna jsem vybral čistě po internetu, měli jsme limit 10 tis. Tím pádem jsme nečekali samozřejmě ani špičkovou kvalitu. Topeniště kamen je nicméně precizně uděláno a zpracováno, celkové prvedení hodnotím známkou dvě, našel jsem jeden ne úplně povedený svár na vnějším plášti, který ale není skoro vidět a nijak nebrání funkci. Přesto bych řekl, že zde má HS Flamingo jisté mezery, podobně se vyjadřují i další recenze. Obzvlášť to zamrzí v kontrastu s bytelným a pěkně povedeným topeništěm. Taktéž je potřeba kamna opatrně očistit (mluvím hlavně o vrchní části) před prvním zatopením, jinak se barva vypálí i s případnými fleky, které pak již nejdou snadno odstranit. Při prvním opatrném zatopení je samozřejmostí dobré větrání, z důvodu vypalování barvy. Teď ale k samotné funkci kamen, ta mě totiž velmi mile přkvapila, což možná není tak překvapivé, když jsme jimi nahradili staré Petry. Kamna hřejí opravdu krásně a je radost v nich topit. Pohled do líně se převalujících plamenů je nejlepší televize, obzvlášť když se zhasne:-). Spotřeba dřeva je poměrně malá, cca 1/2 březového polena o průměru 25 cm za hodinu, oproti polovičním Petrám je prakticky poloviční při větší výhřevnosti. Kamna jsme ještě opatřili komínovou klapkou, díky ní se dají ještě lépe regulovat, rozsah regulace je opravdu dobrý. Sekundární spalování funguje bezvadně, cesta k čistému sklu vede přes citlivou regulaci právě sekundárního vzduchu (kamna se zkrátka nesmí moc dusit) a poctivě vyschlé dřevo. Kamna používáme jako sekundární zdroj vytápění (primární je plyn), ale bez problémů jsou schopny vytopit celý domek (~80 m2), samořejmě, že v sousedních místnostech je teplota trochu nižší. Navíc kamna krásně sálají přes sklo a toto teplo je možné cítit ještě na vzdálenost cca 4m. Je potřeba dobře zvážit jejich umístění, kamna sálavě topí hlavně dopředu plus samozřejmě topí horkovzdušně, my jsme museli použít cca 2m silnostěnných komínových trubek (velká část vedena horizontálně), aby komna topila správně do místnosti. Celkově jsme s kamny spokojení a myslím, že běžným uživatelům výborně poslouží.

Přidáno: 22. března 2013

• Moderní vzhled,nízká cena,dobrá výhřevnost.

Průměrná kamna s dobrou výhřevností,ale příště bych koupil raději kvalitnější bez zmínených nedostatků.

Přidáno: 2. března 2013

• nízká cena, dobrá učinost. vytopím nima celý dum. v zime sem pustil plyn jen na 3 dny.

super

Přidáno: 17. února 2013

• Jednoduchá manipulace
  • Snadné rozhoření, díky vzduchovým průduchům
  • Malá nádoba na popel
  • Sklo není samočistící, je věšně černé.
  • Když v krubu netopíme, jde nám přes krb do bytu zima, ale nejspíš to může být i chyby komínu, kde by se měla udělat asi nějaká klapka.

Tento krb jsme si vybrali před třemi lety, kvůli jeho dostupné ceně a výhřevnosti. Krb vytopí velký prostor. Krb máme spíše jen na příležitostné přitopení a když v krbu netopíme jde od něj velmi chladno, doporučiji ke komínu nějakou klapku.
Sklo, které výrobce uvádí jako samočistící, moc kvalitní není. Po očištění je po nějaké chvíli opět černé.
Prostor nad dvířky je malý, nelze v něm nic ohřát, což si myslím, že je velká škoda :(

Přidáno: 13. února 2013

• Všechno nejdůležitější
  • Snad jen malý popelník ze slabého materiálu

Všechna kaman HS flamingo se od sebe liší pouze imaginárně, technicky a funkčně jsou naprosto shodná. Psal jsem už dneska velkou recenzi na naše ESPO dvojky v moderní šedé. Z již zmíňovaných důvodu platí vše pro všechny modely.
Kritizované minidetaily možná výrobce doladí v budoucnu, jenže pro nás, majitelé těchto typu už to nic znamenat nebude, protože kamna jsou i tak na hodně dlouhou dobu. Životnost neskutečná!

Přidáno: 13. února 2013

• Bezvadně funkční sekundární spalování
  • Sklo je při topení suchým dřevem a při používání sekundáru z 90% na druhý den čisté.
  • Skvělá cena!
  • Moderní vzhled! (Espo II šedá)
  • Při osazování působí rozvyklaně a lacině, ale jde o ozdobný plech kolem, jinak kamna považuji skutečně za nesmrtelná.
  • Nesmyslně malý popelník.
  • Jak fouká sekundár na sklo sezhora, tak zároveň nahání trochu popelu pod sklo a druhý den při otevření to padá na podlahu.

Sedm let jsme měli doma na novém RD litinovou krbovou vložku
o nesmyslném výkonu 14kw obezděnou ytongem a bez klapy v kouřovodu.Byl to teda masakr, takto nám to udělala odborná firma, co nám stavěla dům.V loni v létě jsme to sami rozebrali a celé nahradili kamny HS Flamingo nad které jsme dali klapu, dvě kolena 45st. a nakonec redukci 150 na 180mm(vstup do komína). Výsledek? Spotřeba dřeva tak minimláně o 40% menší! Přikládání ve větších prodlevách, sklo téměř vždy čisté a když hodně na noc dusíme(klapa na max. + sekundár zavřený na doraz)tak se sklo mírně zakalí v horních dvou třetinách a dolní třetině více, ale ta špína jde dolů druhý den kouskem hadry na jedno použití a holou vodou úplně snadno! Někdy na spodek kapnu jednu kapku cifu na hadr a líznu jedním tahem a sklo jak nové! Neskutečný rozdíl! Oproti tomu co jsme měli. Popelník je fakt malý, ale to mi bylo jasné ještě před prvním zátopem a tak mi kolega v práci udělal z tvrdšího materiálu jeden o 1,5cm vyšší a tak mám dva a střídám je, ještě mi druhý kolega udělal plechovou poklici, kterou dávám nahoru, aby se mi nevýřil bordel, když to vynáším. Teď mám ten původní na 3-4 dny a ten větší na 5-6 dni. Vždycky před zátopem jen plochým štětcem smetu pod rošt popel a jedu dále, až je tam toho po samotný vrch, tak přehodím, paráda. Není fakt co kritizovat, vybírali jsme googlem dlouho a vybrali fakt dobře.
Ještě jedna zajímavost, když dohořívá a je čas přikládat(červené oharky) tak se okolní šamot sám tím prouděním sekundáru úplně vyčistí, takže pohled do kamen je neustále jako do prvního zátopu v životě, prostě kouř šamot očoudí a jak dohořívá tak se vždy šamot úplně vymyje do čista! To nechápu ještě dneska, skoro na konci sezóny. Jo a někdo psal, že jsou slyšet když hajcují nebo chladnou, tak to samozřejmě ano, je to všechno plech, ne litina, s tím jsem počítal už před koupi, ale žádná hrůza to není, máme je v obyváku a jen si tak lehce pobrukují, dělá to ale řekl bych podstatně více kouřovod, roury se neustále roztahují a naopak. Normální jev, prostě fyzika. Žádná hrůza to ale není.
Poslední rada: Nikdy neutírat mokrou hadrou! To platí u všech kamen i u litiny! Působí rezavění, takže všechno čistit za sucha, pokud je třeba a za studena seshora vysavat vysavačem s násadou která má chlupy apd. jinak se povrch podře.
Závěrem: Flamingo má vše pěkně vychytané, protože se dá každý náhradní díl koupit, sklo,šamot, popelník všechno! Takže pohoda a podle mě, životnost hodně dlouhodobá, ten plech o tlouštce 5mm navíc se šamotem na něm musí být fakt nesmrtelný. Poslední rada, kromě klapy je dobré dát na kouřovod před vstup do komína spalinový teploměr, koupil jsem na netu za cca 400,-kč a je to dobrá pomůcka k tomu, aby se člověk naučil nejlíp topit, ekologicky i ekonomicky zároveň, u mě to funguje bezvadně.

HS FLAMINGO AQUAFLAM 12 TV

HS FLAMINGO AQUAFLAM 12 TV

Přidáno: 7. února 2013

• Perfektní, naprostá spokojenost

Nechal jsem si poradit a dal jsem na doporučení známého. Vložka funguje a jsem sní zcela spokojen.

Přidáno: 7. února 2013

• sekundární spalování
  • externí přívod vzduchu
  • moderní design

Tyto kamna mohu jen doporučit

Přidáno: 22. ledna 2013

• Vytopi skoro celej dum, plocha 130m2 - mam otevrene dvere a rozhanim vzduch ventilatorem.
  • Kamna jsou moderne provedena.
  • Opravdu malej popelnik a diky neuplne otevrenym dvirkam, lze hure vytahnout, musi se do urciteho uhlu.
  • Klika je opravdu slusne rozpalena, hodilo by se nejake ochlazovani napr,pruzinou umistenou uprostred paky.
  • Kdyz krbova kamna chladnou, nekdy jsou slyset dosti hlasite kovove zvuky
  • Dvirka opravdu hure tesni, pozna se to podle protikusu plechu, na kterem je videt treni te pasky, bohuzel horni strana netesni a prisava tedy falesny vzduch, mozna by to veresila tlustejsi skelna tesnici snura.
  • Barva pri prevozu opravdu odrena uz jen i obalem, asi jemny nastrik a neni teda moc odolny proti oteru.
  • Sklo - oplach skla ucinkuje dobre, ale ne zcela uplne po cele plose skla, spodni rohy a pod, rucni cisteni trosku komplikuji drzaky skla na dvirkach, tam se hur sklo cisti.

Dobra kamna, podporil jsem ceskeho vyrobce, teda aspon doufam :-)

Koupil bych priste mozna jina, zatim s kvalitou vaham neco rici vice, projevi se casem.

Přidáno: 4. ledna 2013

Zakoupeno v Krbylevně.cz

• Kamna splnila očekávání.Fungují bezvadně.Jediný problém bylo
  • zaústění roury prům. 150 do keram. komína prům.200 pod úhlem 45 st. Zatím vyřešeno izlací rockwool.Příště udělám 90 st. a můžete použít dostupné redukce.U 45 st.mám část roury asi 70 mm pod stěnou komína a horní část zase vyčnívá.
  • Nízký popelník-tenhle problém má většina krbů asi z důvodu úspory materiálu na výšce kamen.Všichni si na to stěžují i u jiných výrobců.

Jinak doporučuji,Kamna topí bezvadně.Spotřeba paliva je opravdu malá - dle tech.parametrů.Možná by stálo za to popsat jak používat primární a sekundární přívod.

Přidáno: 20. prosince 2012

• vypadají dobře - moderní design
  • rychle topí
  • nízká cena
  • dílenské zpracování
  • netěsnící dvířka
  • kvalita barvy

Celkově kamna můžu doporučit s odřenýma ušima, Kvalitou dílenského zpracování bych je tipoval na čínský výrobek. Jestli tohle je česká kvalita a jde to do světa, tak to potěš. Ani logo na dvířkách není vyvrtáno a přinýtováno rovně, prostě golden czech hende :)
Právě reklamujeme netěsnost dvířek, klika je při uzavření dostatečně nepřitáhne, když s nimi zrovna netopíme, utíká nám drahé teplo ven.

Přidáno: 15. prosince 2012

• perfektní,doporučuji,kvalitní výrobek

to co udává výrobce,tak to souhlasí,opravdu doporučuji. Skvělá cena

Ověřený zákazník Ekoinstop.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 10. prosince 2012

Zakoupeno v Ekoinstop.cz

• kamna jsou v příjemné barevné kombinaci,
  • výkon odpovídá návodu:-)

romantika u krbových kamen:-)

Ověřený zákazník Krby-kamna-eshop.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 8. prosince 2012

(naposledy upraveno 8. prosince 2012)

Zakoupeno v Krby-kamna-eshop.cz

• Cena, výkon
  • Technické provedení mne zklamalo.
  • Dvířka lze pootevřít pouze o 75stupňů.
  • Stížené vytažení popelníku.
  • Nekvalitní nástřik barvy,prostupuje tmavší podklad.
  • Na dodání kamen jsem čekal 31 dní.

Výrobce uvádí:kamna jsou určena k periodickému-přerušovanému(dočasnému)provozu.Takže pokud bude topeno denně tak asi výrobce neuzná případnou reklamaci.
Přesto si myslím,že kamna i přes nedostatky jsou dobrá pro vytápění větších prostorů.

Přidáno: 3. prosince 2012

• Hezký design.
  • Nekupujte kamna podle vzhledu ! Ale podle řezu kamenNedořešeno udržení tepla v kamnech, nad deflektorem hned 15cm dira pro kouřovod,

Určitě bych si je po druhé nekoupil. šel by jsem spíše do Haas+sohn. Kamna jsem si upravil oodle sebe a teplo neutíká z kamen ven ale hezky drží.

Zobrazuji 281 - 300 ze 334 recenzí 1...13 14 [ 15 ] 16 17